Menu

Rodzina niejedno ma oblicze - refleksja o współczesnej rodzinie - Andrzej Górny, Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz, Grzegorz Libor, Agata Zygmunt (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788322633151 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 174 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Rodzina jest jedną z podstawowych instytucji we wszelkich społeczeństwach. Jest grupą społeczną, która stanowi pas transmisyjny integrujący jednostki z szerszymi układami społecznymi. Jej sprawne funkcjonowanie przekłada się zarówno na dobrostan jednostek, jak i na sprawne funkcjonowanie złożonych systemów makrospołecznych.

Systematycznie prowadzone badania naukowe wskazują na intensywne zmiany zachodzące w obrębie tego podstawowego układu mikrospołecznego. Obserwowane przemiany ujawniają się głównie w zakresie struktury - pozycji i ról małżeńsko-rodzinnych.

Dotyczą także funkcji, jakie współcześnie realizowane są przez rodziny i ich poręczne ekwiwalenty. Zmiany w relacjach łączących partnerów, zorientowane na wymiar osobowy wynikają z reguły z postępującego cyklu indywidualizacji życia.

Życie rodzinne warunkowane jest wieloma czynnikami o charakterze społeczno-ekonomicznym, religijnym kulturowym, a także demograficznym. Teksty skategoryzowane w niniejszej monografii prezentują autorskie, interdyscyplinarne spojrzenia na zróżnicowane aspekty życia rodzinnego w zmieniającej się rzeczywistości społecznej.

Niniejsza książka wydaje się być wyraźnym wkładem do dyskusji na temat współczesnej rodziny i wyzwań, jakie przed nią stoją.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.