Menu

Rozdroże myśli w słowach i obrazach. Tom II - Irena Szul - Mazepus Vel Esemira (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191890 
  • Autor Irena Szul - Mazepus vel ESEMIRA 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 100 
  • Rok wydania 2018 

Opis

"Rozdroże myśli w słowach i obrazach" to zbiór poezji wpisujący się w trend liryki osobistej. Większość zawartych w tomiku wierszy ma charakter niezwykle kameralny, a wręcz intymny. Autorka skupia się na swoich przeżyciach wewnętrznych, odwołując się do towarzyszących jej emocji, myśli i uczuć. Niezwykle dokładnie oddaje nastrój chwili: nostalgię, szczęście, tęsknotę. Autorka za pomocą zwięzłego i przystępnego języka jest w stanie wyrazić swoje głębokie przemyślenia na temat zastanej rzeczywistości. Przy okazji podejmuje najmocniejsze dla ludzkiej egzystencji problemy – duchowe, religijne, filozoficzne.

Wiersze pisane są na przestrzeni dwóch lat w trakcie pobytu w Polsce, a także podróży po Niemczech, Holandii, Turcji. Wynajdziemy w nich fascynację kulturą orientalną Bliskiego Wschodu. Utwory oddają malowniczy krajobraz, mnogość i obfitość przyrody, urok nadmorskich plaż, a także radość związaną z pobytem w Turcji. Piękno i symbolika krajobrazów pozostała poprzez Esemirę przełożona na język literacki. W ten sposób powstały wiersze, które są liryczną widokówką z podróży.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.