Menu

Rozstanie z plastikiem. Praktyczny przewodnik - Clara Williams Roldan, Louise Williams

Cechy produktu

  • ISBN 9788363000431 
  • Autor Clara Williams Roldan|Louise Williams 
  • Wydawnictwo Linia 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Chcesz ograniczyć ilość plastiku w swym życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć? To niełatwe, szczególnie, że plastik to nie tylko widelczyki, słomki i foliowe torebki - robi się z niego także ubrania, meble i sporo innych rzeczy. Chodzimy po nim i prawdopodobnie także go połykamy. Gdziekolwiek spojrzysz, plastik jest w zasięgu ręki - nawet na Antarktydzie i Kole Podbiegunowym.

Nie zrezygnowałyśmy z plastiku w ciągu jednego dnia - jego redukowanie to niekończący się projekt - ale od czasu, gdy uznałyśmy, iż chcemy się go pozbyć, sporo się nauczyłyśmy. Wyszukiwałyśmy informacje, rozmawiałyśmy z ludźmi, sprawdzałyśmy, co według nas działa, a co nie. Znalazłyśmy odpowiedź na dręczące nas pytania: "Jak będę myć włosy?", "Czy mam przestać jeść krakersy?", "Co z workami na śmieci?" i głównie "Czy to będzie drogie?".

Kiedy stopniowo pozbywałyśmy się plastiku, odkryłyśmy, iż lepiej nam się żyje w lokalnej społeczności, jemy zdrowiej i mamy znacznie mniej sprzątania. To genialne uczucie!

[O AUTORKACH]

Clara Williams Roldan jest młodszą doradczynią ds. Polityki i legislacji w Parlamencie Nowej Południowej Walii (Australia). Praca w parlamencie przekonała ją,sporo pojedynczych, pozornie niewielkich, działań mogą przynieść widoczne zmiany w naszym życiu. Clara pisze wraz ze swoją mamą,

Louise Williams, która jest nagradzaną dziennikarką i pisarką. Ochrona środowiska interesuje ją od zawsze. Pełniła służbę w Strategicznej Grupie Referencyjnej ds. Odpadów i Odzyskiwania Północnej Rady Plaż w Sydney. Współzałożycielka społecznego ogrodu Baringa Bush. Autorka książki "A True Story of the The Great Escape" [Prawdziwa historia szerokiej ucieczki] opowiadającej losy Johna Williamsa, australijskiego pilota wojennego, który w 1942 roku uciekł z niemieckiego stalagu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.