Menu

Rozwijanie mądrości w praktyce edukacyjnej. Scenariusze zajęć dla młodzieży - Elżbieta Płóciennik

Cechy produktu

  • ISBN 9788380883130 
  • Autor Elżbieta Płóciennik 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 179 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Celem serii przewodników metodycznych Edukacja dla mądrości, jest wyznaczonie praktycznych i metodycznych wskazówek pozwalających nauczycie­lom, wychowawcom i rodzicom uczniów organizować warunki rozwijania mądrości, a także zdolności sprzyjających mądremu myśleniu i działaniu.

W pierwszej części tej kolekcji zostały przedstawione propozycje metodyczne służące rozwijaniu mądrości dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów w szkole podstawowej, natomiast w tej części autorka zaproponowała scenariusze ćwiczeń i zajęć na poziomie ponadpodstawowym.

By jednak umożliwić czytelnikom jedynie tej książki poznanie podstaw teoretycznych edukacji dla mądrości, podobnie jak w części pierwszej z tej serii, zostały tu zaprezentowane najszczególniejsze informacje dotyczące koncepcji rozwijania mądrości w szkole.Prezentowana publikacja stanowi praktyczny przewodnik metodyczny dla nauczycieli gimnazjów i liceów zakresie rozwijania mądrości dzieci.

Kolejny tom po publikacji dla przedszkoli i szkół podstawowych.W książce zaprezentowano syntetycznie koncepcję edukacji dla mądrości, a także dostarczono nauczycielom konkretnych narzędzi do zastosowania w pracy edukacyjnej i wychowawczej z młodzieżą w postaci ćwiczeń proponowanych w codziennych sytuacjach edukacyjnych oraz scenariuszy zajęć.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.