Menu

Ryzyko gry - Marian Kowalski

Cechy produktu

  • ISBN 9788363783754 
  • Autor Marian Kowalski 
  • Wydawnictwo E-bookowo 

Opis

Powieść z rodzaju historical fiction z fabułą opartą na wątkach historycznych z okresu pierwszych miesięcy po zakończeniu II wojny światowej w Polsce.
W grę wciągnięci zostają m.in. Generałowie, marszałkowie: Tielegin, Żukow, Rokossowski, Świerczewski, prezydent miasta Zaremba, wojewoda Pomorza Borkowicz, kierownik wydziału kultury Taydelt, jeniec z oflagu w Woldenbergu – Bohatkiewicz, po wyjściu z Frauen-Konzentrationslager Ravensbrück – nauczycielka Janina Szczerska, milicjanci: kapitan Suchanek, porucznik Wróbel. Niemców reprezentuje m.in. Hans Kammler — „technokarata zniszczenia”, projektant obozów koncentracyjnych, likwidator warszawskiego getta, przedstawiciel dowództwa SS przy realizacji programu V-2. Są dodatkowo dwie grupy polskiego podziemia z zróżnicowanymi zadaniami formułowanymi w kraju i poza jego granicami. Rząd londyński z zasady stara się wykorzystać czas do konferencji poczdamskiej, kierując do Szczecina agenta, a następnie łączniczkę. W ręce agenta trafia informacja o tajnej broni, istnienie której było do końca ukrywane poprzez jej twórców, m.in. Poprzez von Brauna i jego współpracowników. Szuka jej także wywiad radziecki. Rokossowskiemu, który był już raz ofiarą stalinowskiej „czystki”


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.