Menu

Schizofrenia lekcja życia - ebook

Opis

Czy życie schizofrenika jest problematyczne i skomplikowane?
Jak funkcjonuje ludzki umysł?

Autor dzieli się z czytelnikami swymi odkryciami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, jako osoby ze schizofrenią. Przybliża świat, w którym żyje na co dzień. Poddaje w wątpliwość, jakoby człowiek miał być jedynym stworzeniem myślącym we wszechświecie. W umyśle schizofrenika ciągle goszczą mali ludzie, których autor nazywa żywą społecznością we własnej głowie. To od ilości tych ludzi zależy względny spokój osoby, która tym umysłem dysponuje. Zatem im więcej, tym lepiej, bo pustka w głowie jest najgorsza…
Autor opisuje stymulanty umysłu, a także wskazuje potencjalne zagrożenia dla mieszkańców naszych głów – odradza papierosy i alkohol oraz kontakty z ludźmi, którzy pragną jedynie naszej krzywdy, nazywając ich demonami. Wskazuje ponadto na rolę wiary i religii w życiu człowieka. Porusza dość atrakcyjne zagadnienie głośności myśli, częstotliwości, charakterystyki głosu ludzi i trybu stałego głosu własnego przedstawiciela, a także prędkość myślenia, jako komponentów komunikacji umysłowej.

Schizofrenia lekcja życia to niezwykła książka demonstrująca sposób myślenia, działania, postrzegania świata przez osoby cierpiące na to schorzenie. Ich codzienną walkę o siebie i własne zdrowie, normalne życie i próbę funkcjonowania w społeczeństwie.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.