Menu

Ścieżka Gniewomira

Cechy produktu

  • ISBN 9788381190084 
  • Autor Piotr Skupnik 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 172 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„Ścieżka Gniewomira" to powieść o dorastaniu. Główny bohater – Oli Egilsson – z perspektywy lat opowiada o spędzonej w Norwegii młodości, dojrzewaniu i wierze. Początkowo był poganinem, modlącym się do wszechwiedzącego Odyna i gromowładnego Thora. Na tytułową ścieżkę wstąpił, by zyskać ponadczasową sławę.

Powieść Piotra Skupnika to jednak książka niezwykła, ze względu na czas akcji, którą autor umieścił na przełomie X i XI wieku. Z perspektywy głównego bohatera czytelnik poznaje zaskakujące, często niebezpieczne przygody, jest świadkiem krwawych walk i morskich bitew, a także obserwatorem wydarzeń, jakie rozegrały się w Gnieźnie w roku 1000.

Po latach tytułowy wojownik, jednocześnie w kraju Mieszka, jak i na ziemiach niemieckich, czeskich, a także ruskich, znany jest jako Gniewomir. Nazywany jest najlepszym wojownikiem księcia Bolesława. W jaki sposób Wiking związał się z władcą Słowian? Dlaczego pozostał sługą syna Dobrawy i jakimi umiejętnościami musiał się wykazać, by zyskać przydomek Zuchwały? Lektura tej książki przyniesie odpowiedzi na wszystkie pytania.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.