Menu

Sekrety księżnej de Cadignan. Les Secrets de la princesse de Cadignan - Honoré de Balzac (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380646636 
  • Autor Honoré de Balzac 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i francuskiej. Version bilingue: polonaise et française. Na język polski przełożył Tadeusz Boy-Żeleński. Sekrety księżnej de Cadignan to powieść należąca do cyklu ‘Komedia ludzka’.

Jest rok 1833, księżna Diana de Cadignan de Mafrigneuse wycofała się z życia sporego świata paryskiego, w którym poprzez lata zdobyła sławę jednej z tych pań, które złamały najwięcej męskich serc, niszcząc jednocześnie ambicje i fortuny.

Mimo tego pani de Cadignan czuje się niespełniona w życiu, gdyż mimo niezliczonej ilości miłosnych przygód nigdy tak naprawdę nie kochała. Dlatego po rezygnacji ze światowego życia utrzymuje kontakt jedynie z przyjaciółką, markizą d'Espard.

Ta ostatnia demonstruje jej człowieka jej zdaniem naprawdę niezwykłego: barona Daniela d'Artheza, pisarza, człowieka, który mimo odziedziczenia ogromnej rodzinnej fortuny nadal trudni się pisaniem i odmawia uczestnictwa w wielkoświatowych intrygach, choć jest z tego powodu obiektem licznych żartów...

(z Wikipedii). A co będzie dalej, jak się potoczą losy bohaterów, czytelnik się dowie po przeczytaniu całej książki. Zapraszamy zatem do lektury!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.