Menu

Sekrety schizofrenii i powrót do zdrowia - Sławomir Mirosławski (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191593 
  • Autor Sławomir Mirosławski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 51 
  • Rok wydania 2017 

Opis


Schizofrenia w potocznym przekonaniu kojarzy się przede wszystkim z nieprzystającym do faktycznej rzeczywistości jej odbiorem i osądem. Cierpiący na tę chorobę nie potrafią właściwie ocenić otaczającego ich świata – zarówno osób, z którymi wchodzą w relacje, swego środowiska, jak i siebie samych.

Książka „Sekrety schizofrenii i powrót do zdrowia” pozwala jednak czytelnikowi spojrzeć na tę chorobę nie od strony czysto teoretycznej, z perspektywy nauki, a zezwala mu niejako zajrzeć do świata chorych od we wnętrzu. Udaje się to dzięki opisom, które niekiedy sprawiają wrażenie pisanych „na gorąco”, w których w głównej mierze uzewnętrznia się pragnienie autora, żeby udostępnić czytelnikowi choć fragment rzeczywistości w takiej formie, w jakiej schizofrenik ją odbiera. Przedstawione są tu pomiędzy innymi relacje chorego z innymi ludźmi i towarzysząca im niesamowita metafizyczna aura.

Bohater w niedługich fragmentach, które składają się na całość, analizuje własną osobowość, opisuje wybiórczo swoje życie, eksponując te epizody, o których sądzi, iż przyczyniły się do rozwoju jego choroby. Stawia dużo fascynujących pytań, nie wszystkie z nich jednak mają swoją odpowiedź. Zastanawia się pomiędzy innymi, skąd biorą się niechciane myśli – skąd w ogóle biorą się myśli? Jako teolog niejednokrotnie wkracza w sferę rozważań czysto filozoficznych, zawsze jednak za horyzont rozmyślań obierając własną codzienność. Porusza jednocześnie kwestie społeczne, jak i finansowe czy polityczne.

Autor nie waha się również poruszać kwestii związanych ze swymi doświadczeniami nadrealnymi – praca uwzględnia bowiem złożoność i specyfikę mózgu, lecz jest też swoistym przewodnikiem po istotach, które – jak wywodzi autor – realnie wpływają na życie ludzkie. Trzeba wykazać się wielką odwagą, żeby stworzyć dzieło tak szczere, pokazać rzeczywistość starannie taką, jaką odbiera ją schizofrenik.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.