Menu

Seksuologia - Michał Lew-Starowicz, Zbigniew Lew-Starowicz, Violetta Skrzypulec-Plinta (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788320054682 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 600 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Seksuologia to nowoczesna publikacja skierowana równocześnie do lekarzy specjalistów – seksuologów klinicznych, psychiatrów, ginekologów i endokrynologów, a także osób specjalizujących się w tych dziedzinach medycyny, jak jeszcze lekarzy innych specjalności, psychologów, psychoterapeutów, edukatorów seksualnych. Tytuł bez dwóch zdań zainteresuje także studentów kierunków medycznych i psychologicznych.

W książce zostały opisane takie zagadnienia jak: historia seksuologii, zdrowie seksualne, biologiczne i psychologiczne podstawy seksualności, anatomia i fizjologia narządów płciowych żeńskich i męskich, hormonalne uwarunkowania seksualności, psychofizjologia reaktywności seksualnej kobiet i mężczyzn, tożsamości seksualne, seksualność w fazach życia (od dojrzewania aż do seksualności wieku późnego), klasyfikacje zaburzeń seksualnych, badanie seksuologiczne, dysfunkcje seksualne kobiet i mężczyzn, psychoterapia w leczeniu zaburzeń seksualnych, problemy seksualne w zróżnicowanych specjalnościach medycznych, antykoncepcja i seksualność, aspekty etyczne, cyberseksualność, hiperseksualność, niepełnosprawność fizyczna i niepełnosprawność intelektualna a zdrowie seksualne, problemy osób LGBTTQ, zachowania seksualne związane z ryzykiem i zniszczeniem ciała, podstawy seksuologii sądowej.

Wiedzę usystematyzowano z podziałem na dane podstawowe i szczegółowe.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.