Menu

Sen u dzieci

Cechy produktu

  • ISBN 9788366335127 
  • Autor Magda Kaczor;Magdalena Szczęsna 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Spać albo nie spać każdego rodzica.Sen dziecka spędza wam sen z powiek? Wypróbowaliście już wielu sposobów, a żaden nie pozwolił wam przespać nocy? Wasze nieprzeciętne dziecko z nadejściem nocy zmienia się w mężczyzny Hyde’a? A może próbujecie „wypłakać” dziecko od tygodnia, a jedynym wynikiem są awantury? To jest książka dla was.Każdy rodzic potrzebuje odpoczynku.

Kiedy zbliża się wieczór, marzy o relaksie – o czytaniu, leniuchowaniu przed telewizorem lub w wannie... Jeśli jednak dziecko znów odmawia położenia się do łóżka, po raz piąty wstaje napić się wody albo chlipie, że nie zaśnie, jeśli mama nie będzie go głaskała po plecach, wszystkie te marzenia się rozwiewają.

Narasta frustracja.Magda Kaczor i Magdalena Szczęsna pracują z dziećmi od wielu lat i na co dzień stykają się z rodzinami cierpiącymi z powodu trudności ze snem. Widzą krańcowo odmienne podejścia prezentowane poprzez zagraniczne poradniki, fora internetowe czy blogi parentingowe i rodziców zagubionych w natłoku danych.Każde dziecko jest nieco inne i wstrzelenie się w jego zapotrzebowania wymaga elastyczności, jednak ogólne zasady pozostają takie same.

Ta książka pozwoli spojrzeć na trudności nieco z boku, dojrzeć ich przyczyny, a typowo pomoże waszemu dziecku – i wam – się wyspać.Dr Magda Kaczor – lekarz, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, ekspert Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wiodących ośrodkach klinicznych w Polsce i sporej Brytanii. Fascynatka snu i wszystkiego, co z nim związane. Przygodę z medycyną snu rozpoczynała pod okiem znakomitego nauczyciela dr.

Michała Skalskiego. Publikuje teksty w czasopismach naukowych m.in. „Psychiatrii Polskiej” i „Psychiatrii po Dyplomie”. Autorka pierwszej polskiej monografii dotyczącej snu u dzieci, skierowanej do lekarzy.

W dostępny sposób opowiada rodzicom o zagadkach wiążących się z tym najbardziej nieodgadnionym obszarem naszego życia. Matka trójki dzieci.Magdalena Szczęsna – lekarz, obecnie w trakcie specjalizacji z pediatrii, odbywanej w jednym z warszawskich dziecięcych szpitali klinicznych.

Od czasu studiów związana ze studenckimi kołami naukowymi pediatrii i neurologii dziecięcej, gdzie spotkała prawdziwych mistrzów w swoich dziedzinach, którzy nie tylko byli przewodnikami w świecie medycyny,także wzorem profesjonalnej i empatycznej relacji lekarz–pacjent.

Tam stawiała dodatkowo swoje pierwsze kroki w świecie nauki, zarówno tej mistrzowskiej, jak i popularyzatorskiej. Współautorka pierwszej polskiej monografii dotyczącej snu u dzieci skierowanej do lekarzy oraz książki o tej samej tematyce skierowanej do rodziców w formie poradnika.

Mama dwójki dzieci.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.