Menu

Siła różnic w zespole

Cechy produktu

  • ISBN 9788380878631 
  • Autor Anna Sarnacka-Smith 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Co jest największym wyzwaniem w dzisiejszym świecie dla aktywnych zawodowo Polaków? Jak kobiety, a jak mężczyźni wynajdują się w środowisku pracy, czego potrzebują, co ich motywuje? Czy więcej nas łączy, czy dzieli? Czy duet szef – pracownik mogą żyć w zgodzie? Porozumienie w zespole – czy to osiągalne i czy w ogóle to się firmie opłaca? Jak znaleźć złoty środek między potrzebami pracownika, swym stylem współpracy i możliwościami, które daje producent?Anna Sarnacka-Smith analizuje, co się dzieje pomiędzy ludźmi, z ludźmi i wśród ludzi w miejscu pracy.

Wskazuje, co pozytywnie wpływa na efektywność zespołu, lecz też co prowadzi do frustracji i wypalenia. Prezentuje nie tylko, jak pogodzić szefa z pracownikami, lecz jak w myśleniu o pracy i swym życiu czują się kobiety i mężczyźni, a także jak w tej kwestii znaleźć porozumienie.

Książka nie jest manifestem przeciwko którejś ze stron, ale próbą znalezienia rozwiązania korzystnego dla obu stron. A do tego potrzebne jest ulepszone zrozumienie siebie nawzajem.Co ważne, książka nie jest zbiorem subiektywnych przemyśleń autorki, ale bazuje na wynikach badania opinii, przeprowadzonego na grupie pracujących pań i mężczyzn w Polsce.

Omawia zagadnienia, które respondenci wskazali jako te, które posiadają dla nich największe znaczenie na drodze do zawodowego, lecz i życiowego spełnienia, gdyż praca jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze poczucie szczęścia (46,5% ankietowanych).

Dzięki wynikom tego badania autorka nie tylko wskazuje błędne powszechne przekonania na temat budowania zespołów, ale także podejmuje tematy, które – choć wcale do błogich nie należą, bo mowa jest nie tylko o motywacji, komunikacji, zaufaniu, ale i o różnicach w wynagrodzeniu czy przemocy fizycznej i werbalnej w pracy – rzeczywiście posiadają znaczenie dla budowania skutecznego środowiska pracy.Anna Sarnacka-Smith daje czytelnikowi trzynaście kluczy do tego, by powoli otwierać kolejne drzwi w drodze do porozumienia, zaangażowania i produktywnej współpracy.

Dzieli się tym, czego na co dzień sama doświadcza, prowadząc zespół, i z czym mierzą się zespoły, z którymi pracuje jako coach i konsultant HR. Ukazuje, jaki wpływ na jakość współpracy może mieć płeć, osobowość, lecz jeszcze mocniej skupia się na tym, jak zrobić z tego prawidłowy użytek, aby móc ramię w ramię iść w kierunku wskazanych celów.

Bo jeśli jest porozumienie, to jest i siła.***Ludzie są różni, ale przewidywalnie różni. Współpraca zawsze będzie wyzwaniem, jeśli zamiast próbować zrozumieć drugą stronę, będziesz oceniać jej wybory i szukać argumentów za tym, że to ty masz rację.

Ucz się odnajdywania w tym, że ludzie są różni.I choćby przygotowując się do pisania tej książki, miałam pewne założenia co do tego, jak kobiety i mężczyźni odnajdują się w środowisku pracy, czego potrzebują, co może być dla nich wyzwaniem, jak postrzegają różnorodne zachowania i zjawiska.

Okazało się jednak, że nie wszystkie moje założenia potwierdziły wyniki badania opinii, do którego zaprosiłam osoby aktywne zawodowo. Na przykład nie przypuszczałabym, iż aktywne zawodowo kobiety jako największe wyzwanie w dzisiejszym świecie wskażą odnalezienie sensu w życiu (47%), a mężczyźni w takim samym stopniu posiadanie czasu dla rodziny.

Na niemało kwestii szczegółowe wyniki badania otworzyły mi oczy, zainspirowały mnie, i to w obszarach, w których bym się nie spodziewała. Gdybym tego nie sprawdziła, ta książka byłaby zbiorem moich subiektywnych przemyśleń.

dzięki czemu, że zbadałam sprawę, będę podejmować tematy, które rzeczywiście mogą posiadać znaczenie dla budowania porozumienia w pracy, jak ponadto porozumienia nas samych ze sobą. W kolejnych rozdziałach będę odnosić się do szczegółowych kwestii, nakreślając to, w czym jesteśmy do siebie podobni, a jakie kwestie postrzegamy zupełnie inaczej.

Przechodząc od ogółu do szczegółu, podzielę się z tobą tym, czego dowiedziałam się o tym, z czym nam się kojarzy satysfakcja z pracy. Celem napisania tej książki było to, abyś lepiej rozumiał ludzi w miejscu pracy, ich zachowania, i byś następnie mógł szybko przejść do rozwiązania, szukać w tych różnicach porozumienia.

Nie traćmy już więc ani minuty. Oto daję ci klucz do pierwszych drzwi na tej drodze: „Gdzie jest porozumienie, tam jest siła”... [fragment]***Anna Sarnacka-Smith – konsultant HR z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim; wspiera szefów w doborze pracowników i takim ułożeniu pracy, żeby każdy miał możliwość wykorzystania swoich potężnych stron, i w kształtowaniu postawy liderskiej.

Wprowadziła do Polski badanie kompetencji DISC D3 i 360 Indicator; autorka książki Everest lidera i bloga disc.com.pl. Zespół EFFECTIVENESS prowadzi zdalnie, na co dzień mieszkając w USA.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.