Menu

Skarb Szeptuchy - Pati Maczyńska (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191852 
  • Autor Pati Maczyńska 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 177 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Legendy stanowią ogromne źródło inspiracji dla wielu pisarzy. Mogą traktować o różnorakich typach bohaterów i składają się także z wielu motywów, w tym fantastycznych, nieprawdopodobnych i nierealnych.

Legendy posłużyły także Pati Maczyńskiej do stworzenia niezwykłej historii, którą zawarła w swojej książce "Skarb Szeptuchy". Autorka opisała perypetie rodziny Sjenów-Sowińskich na tle regionalnych legend, a także podań, a akcję umieściła w wielu różnorodnych lokalizacjach: Roztocze, Nałęczów, Szlak Sobieskiego. Rodzina Sjenów-Sowińskich nie jest zwykłą rodziną. Spotykają ich zróżnicowane zadziwiające przygody, wraz z udziałem zagadkowych stworów rodem z przytaczanych legend.

intrygujący okazuje się już sam prolog, który dzieje się w roku 237 n.e., w Noc Kupały, gdzie główną bohaterką jest niejaka Tomira. To młoda kobieta, którą poznajemy w chwili, gdy niesie tajemniczą szkatułkę, a w niej ukryty tytułowy skarb.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.