Menu

Skradzione małżeństwo - Diane Chamberlain (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381239684 
  • Autor Diane Chamberlain 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 568 

Opis

Jeden błąd, jedna pamiętna noc i życie Tess DeMello zmienia się na zawsze.

Rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodzianie zrywa zaręczyny z ukochanym mężczyzną i wyprowadza się z Baltimore do Hickory, minimalnego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, żeby tam poślubić człowieka, którego widziała tylko jeden raz w życiu. Świeże otoczenie – teściowa, młoda szwagierka, przyjaciele domu oraz mieszkańcy Hickory – nie odnosi się przyjaźnie do obcej, która pojawiła się całkiem niespodziewanie i sprzątnęła jedną z najkorzystniejszych partii w mieście, bogatego właściciela fabryki mebli. Henry Kraft jest człowiekiem skrytym i melancholijnym, a po cichym i skromnym cywilnym ślubie małżeńskie życie młodej pary w zasadzie nie istnieje. Tess inicjuje rozumieć, że wpadła w pułapkę bez wyjścia, tym bardziej że odchodząc, spaliła za sobą wszystkie mosty, a jej matka niedawno zmarła. W gęstniejącej atmosferze niechęci i sekretów życie wkrótce staje się nie do zniesienia.

Kiedy w regionie wybucha epidemia polio, mieszkańcy Hickory zbiorowym wysiłkiem w ciągu zaledwie pięćdziesięciu czterech godzin uruchamiają w swoim mieście specjalistyczny szpital. Tess, dyplomowana pielęgniarka, wbrew woli męża zgłasza się do pracy i wśród pacjentów, zwykle dzieci, na nowo wynajduje sens życia. Tymczasem postępowanie Henry’ego z dnia na dzień budzi w niej coraz więcej podejrzeń. Czy zdoła wyjaśnić tajemnice swego małżeństwa i wyprowadzić swoje życie na prostą?

wspaniale napisana opowieść z dramatycznymi wydarzeniami w tle

"Publishers Weekly"

Ta książka z miejsca pochłonie każdego czytelnika. Nazwisko Diane Chamberlain to gwarancja dobrego wyboru.

"Southern Pines Pilot"

Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym "Sekretnego życia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Północnej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.