Menu

Skrót historii architektury innych kultur

Cechy produktu

  • ISBN 9781911283188 
  • Autor Ted Kwiatkowski 
  • Wydawnictwo KWI 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Budowle innych kultur, jak kraje Arabskie, Indie, Chiny, Japonia, czy Ameryka Środkowa i Południowa (Majowie, Inkowie, Aztekowie) miały charakter "ducha czasu i miejsca", kształtowany poprzez dominujące religie (Hinduizm, Buddyzm, Islam, Shinto i inne).

Nie miały jednak obszernego wpływu na style architektury ogólno światowej tzw. "historycznej", która z czasem przeniosła się na tamte tereny uwzględniając lokalne tradycje i zapotrzebowania.Sztuka Egiptu i Azji Zachodniej miała wpływ na architekturę Starożytnej Grecji, co w wyniku czego wpłynęło na rozwój stylów architektury świata zachodniego.

Natomiast architektura Wschodu, o charakterze odmiennym od zachodniej, nie szczególnie odpowiadająca gustom Europejczyków została przez nich nazwana "niehistoryczną".Nie mogąc konkurować ze spontanicznym i postępowym rozwojem architektury w krajach chrześcijańskich, nie weszła w zakres zainteresowań z punktu widzenia postępu budowlanego, gdyż zasadniczą jej cechą był brak innowacji konstrukcyjnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.