Menu

Śmierć Mesaliny - Leo Belmont (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711676790 
  • Autor Leo Belmont 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 311 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Rozpustny Rzym Cezarów. Messalina jest słynącą z urody i spektakularności trzecią żoną Klaudiusza. Zaniedbywana poprzez męża ośmiesza go przed arystokracją i całym ludem. "- poprawnie!... Pójdę do Azjatyka.

Dni parę wahała się jeszcze - pójść czy nie pójść. Zamierzała podjąć grę niebezpieczną - rzucić się w odmęt spisków przeciw cesarskiemu małżonkowi. Stała u wstępu drogi, której było na imię "zdrada stanu", a krórej kres leżał - choćby dla cesarzowej w razie przegranej - na poziomach szafotu albo u stóp Tarpejskiej Skały.

Co będzie, jeżeli Azjatyk ulęknie się, broniąc własnej głowy, albo oburzy się w poczuciu lojalności względem panującego cezara - jeżeli odmówi kusicielce? Należało przed rzuceniem myśli o zamachu wybadać go, co sądzi o położeniu spraw w Rzymie - czy pragnie zmian - jaki jest tembr jego uczuć, charakter umysłu i woli.

Ale czy zechce być otwartym wobec cesarzowej?... Nadto należało na wypadek odmowy zabezpieczyć siebie, zatrzeć ślady swego pobytu u Azjatyka. Wiedziała, że Rzym przepełniony jest szpiegami, kierowanymi utajoną ręką Narcyza, że mogą się znaleźć nawet na jej tropie, że pytanie, po co udawała się do Azjatyka pod nieobecność cezara - wywołała śledztwo i domysły niekorzystne.

Wszystko to zalecało ostrożność, by ustrzec się przed lata fałszywym krokiem..." Władczyni imperium wybiera karierę nierządnicy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.