Menu

Śmierć. Ostatni etap rozwoju

Cechy produktu

  • ISBN 9788380876972 
  • Autor Elisabeth Kubler-Ross 
  • Wydawnictwo Laurum 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Nasze społeczeństwo wypiera istnienie śmierci. Jednak śmierć jest nieunikniona i musimy zmierzyć się z pytaniem, jak sobie z nią radzić. Akceptacja własnej skończoności pomaga odkryć prawdziwy sens życia.

Dlaczego śmierć jest dla nas tematem tabu? Gdzie leżą źródła naszych obaw? W jaki sposób wyrażamy naszą żałobę? Jak możemy zaakceptować śmierć bliskiej osoby, a jak przygotować się na własną śmierć? Czerpiąc z wiedzy o postawach wobec śmierci i umierania równocześnie w naszej, jak i w innych kulturach, Elizabeth Kübler-Ross dostarcza nam wielu pouczających odpowiedzi na te i inne pytania.

demonstruje szerokie spektrum punktów widzenia, włączając poglądy duchownych, lekarzy, pielęgniarek, socjologów, a także osobiste rozliczenia z doświadczeniami osób zbliżających się do śmierci i pogrążonych w żałobie.

Autorka przekonuje, iż akceptacja śmierci jako części ludzkiego rozwoju dostarcza klucza do sensu ludzkiej egzystencji.***ELISABETH KÜBLER-ROSS jest psychiatrą i światowej klasy autorytetem i doradcą do spraw śmierci.

Do jej prac należą: Rozmowy o śmierci i umieraniu, AIDS, Questions and Answers in Heath and Dying i Koło życia.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.