Menu

Śmierć w obrzędach i zwyczajach ludu polskiego

Cechy produktu

  • ISBN 9788380643642 
  • Autor Henryk Biegeleisen 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 348 
  • Rok wydania 2017 

Opis

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf zapobiega przeszukiwanie i kopiowanie tekstu REPRINT. Świetne dzieło opisujące nasze rodzime obrzędy dotyczące śmierci i pogrzebu, których korzenie często sięgają czasów przedchrześcijańskich.

Książka opisuje następujące zagadnienia: śmierć i jej posłowie, dusza cielesna, życie duszy po śmierci, umarli odwiedzają swoich, umrzyk duchem groźnym, wisielcy, samobójcy, upiory, świeca z tłuszczu umarłego służy złodziejom, wystawianie zwłok, ubieranie i składanie umarłego, straż przy zwłokach, trumna w wierzeniach ludu, zawiadomienie o zgonie i wyniesienie zwłok, objawy żalu po zmarłych, przeżytki palenia zwłok, grzebanie umarłych, stypa pośmiertna, kult umarłych.

Niniejsze dzieło nie tylko przybliży czytelnikowi znaczenie niektórych obrzędów, ale także ukaże ich sens, częstokroć dziś już niezrozumiały, albo wręcz nieznany. Z pewnością książka zasługuje na to, żeby znaleźć się w bibliotece każdego, kogo interesuje ojczysta tradycja, kultura, zwyczaj.

Polecamy!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.