Menu

Sowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788381100373 
  • Autor Samuel Bjørk 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Druga powieść kolekcji o Holgerze Munchu i Mii Krüger! Zatrważająca zbrodnia, złowieszcza symbolika i zagadkowy finał! Najbogatszy armator w Sandefjord leży na łożu śmierci. Jego pierworodny syn odziedziczy majątek pod jednym warunkiem: nie może poślubić kobiety posiadającej już dzieci.

Wybranka młodego człowieka ma jednak dwuletniego synka i czteroletnią córeczkę. Dzieci zostają odesłane za granicę do dalszej rodziny, para w tajemnicy bierze ślub. Małżeństwo okazuje się jednak niedługie, ponure i z tragicznym finałem.

Po latach od tamtych wydarzeń znalezione zostaje ciało zamordowanej młodej dziewczyny, ułożone na posłaniu z piór, w pentagramie ze świec. Niektórzy zaczynają dopatrywać się w tym powiązań z dawnymi czasami...

Śledztwo prowadzą Holger Munch i Mia Krüger z wydziału zabójstw w Oslo - policjanci, którzy sami muszą zmagać się z własnymi demonami. Mia walczy z depresją, myślami samobójczymi i uzależnieniem od alkoholu i leków.

Munch musi poradzić sobie z problemami córki, która rozpoczyna wątpić w swoje życiowe wybory. Gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, z informatykiem wydziału zabójstw kontaktuje się znajomy haker, który ujawnia mu niepokojący film.

Jego bohaterką jest zamordowana dziewczyna oraz jej oprawca, przebrany w strój sowy będącej ucieleśnieniem złych mocy. Okazuje się, że rozwiązując sprawę, policjanci będą musieli stawić czoła złu, na które nie są przygotowani...

"W Sowie autor dowodzi, jak zręcznie potrafi generować napięcie. Samuel Bjork napisał porywający wielowątkowy kryminał, pełen szczegółowych, oszałamiających opisów". Adresseavisen "Samuel Bjork to unikatowy autor z wielkimi pokładami energii.

Pisze porywające powieści ze doskonałymi dialogami i postaciami, z których każda ma potencjał, aby stać się inspiracją do tworzenia nowych historii". Oppland Arbeiderblad "perfekcyjny i pomysłowe i pełne napięcia zwroty akcji powodują, że nie da się oderwać od tej powieści".

Moss Avis "Wraz z rozwojem tej przerażającej i bestialskiej opowieści Samuel Bjork udowadnia,ma szeroką wiedzę na temat ludzkiej natury. Ta książka jest doprawdy genialna, napięcie stale rośnie, a wraz z nim zachwyt czytelników.

Tak naprawdę jednak to bohaterowie i uczucia, które nimi targają, przerażenie ofiar i katorżnicza praca śledczych stanowią o wspaniałości tej powieści. Mitt Fyn "nadzwyczajne połączenie interesującego śledztwa i dramatycznego finału.

Czekamy na trzecią książkę z kolekcji". Bokreisen

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.