Menu

Sprawa przy drzwiach zamkniętych - Leo Belmont (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711676806 
  • Autor Leo Belmont 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 185 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Na strychu pewnej kamienicy zostaje znaleziona nieprzytomna kilkuletnia dziewczynka Masza. Dziewczynka ma poważne obrażenia ciała, została brutalnie zgwałcona. O dokonanie przestępstwa oskarżony zostaje cieszący się wcześniej prawidłową opinią urzędnik bankowy niższego szczebla - Edward Klein.

Przy dziewczynce leży porzucona laska, którą świadkowie identyfikują jako jego własność. Na skutek wstrząsu po traumatycznym przeżyciu Masza cierpi na stany lękowe oraz ataki epileptyczne. Rozpoczyna się kabel sądowy.

Zeznaje cała galeria osób, w tym rodzice ofiary, żona podsądnego, mieszkańcy kamienicy, sklepikarze, przyjaciel, lekarz i przełożony z pracy. Ich zeznania nie tylko nie ułatwiają udowodnienia winy podejrzanemu, lecz komplikują sprawę coraz bardziej.

Okazuje się bowiem, iż nie tylko Klein mógł w feralnym dniu 13 lipca 1908 r. Zwabić dziewczynkę na strych i dokonać tego ohydnego przestępstwa. Choć z zeznań świadków wyłania się wyjątkowo niejednoznaczny obraz oskarżonego, okazuje się na dodatek, że i w głowach kilku innych lokatorów kłębiły się zbrodnicze namiętności...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.