Menu

Stara baśń - Józef Ignacy Kraszewski (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726090635 
  • Autor Józef Ignacy Kraszewski 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 430 
  • Rok wydania 2018 

Opis

IX wiek, władzę nad plemieniem Polan sprawuje Chwostek, znany z okrucieństwa kneź, a także jego żona Niemka Brunhilda. Pragną wprowadzić władzę absolutną i odebrać kmieciom dotychczasowe swobody. W wyniku ich rządów dochodzi do buntu ludności i wojny domowej.

Na tle historyczno-politycznych utarczek rozgrywa się również historia miłosna. Doman, młody kmieć i wojownik zakochuje się w Dziwie, która mimo odwzajemnionego uczucia, zostaje dedykowana do służby bogom.

Nieustępliwy Doman zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. Z jakim konsekwencją?Stara baśń nawiązuje do staropolskich podań i legend, m.in. O królu Popielu, którego zjadły myszy. Dzięki niej poznajemy odległą historię Polan, ich codzienność i obyczaje.

Powieść stanowi pierwszy tom cyklu "Dzieje Polski"napisanego przez Józefa Ignacego Kraszewskiego. W 2003 roku na motywach powieści Jerzy Hoffmann zrealizował historyczny film fabularny-Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.