Menu

Status prawny samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej i jego prywatyzacja

Cechy produktu

  • ISBN 9788326424656 
  • Autor Agnieszka Zemke-Górecka 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Stan prawny na 28.02.2010 r.Prezentowana monografia w sposób kompleksowy przedstawia problematykę statusu prawnego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Autorka wskazuje, iż "hybrydalna" kompozycja SPZOZ wymaga wielopłaszczyznowej analizy prawnej uwzględniającej równocześnie regulacje z zakresu prawa prywatnego, jak i publicznego.

Status prawny każdego podmiotu uczestniczącego w obrocie prawnym ma na pewno podstawowe znaczenie dla jego organizacji, a w dodatku wpływa w oczywisty sposób na zakres i charakter praw oraz obowiązków innych podmiotów wchodzących z nim w stosunki prawne.

Zagadnienia objęte tematem pracy posiadają widoczne znaczenie nie tylko teoretyczne, ale i poręczne. Publikacja w sposób umiejętny łączy kwestie terminologiczne z przepisami prawa, orzecznictwem Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, sądów administracyjnych i powszechnych i z poglądami doktryny.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.