Menu

Stracone złudzenia - Honoré de Balzac (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726235746 
  • Autor Honoré de Balzac 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 623 
  • Rok wydania 2019 

Opis

„Łatwo się pisze, a trudno sprzedaje”.Dwójka panów. Dwójka przyjaciół. Lucjan Chardon de Rubempre – młody poeta, a także Dawid Sechard – właściciel drukarni. Paryż w XIX wieku, środowisko literatów, recenzentów, dziennikarzy, obszernej sztuki.

Szacunek? uznanie? Z tą rzeczywistością nie posiadają nic wspólnego. Tutaj przychylność publiczności zależy od pieniędzy. Kariera pisarza zależy od humoru prasy, która jednego dnia może ogłosić go wielkim, by drugiego zwyczajnie zniszczyć.

Reguły tej gry są proste – decyduje rynek i układ sił. Brutalnie zderza się z tą rzeczywistością Lucjan, który za wszelką cenę pragnie w niej zaistnieć. Podobnie Dawid, którego uczciwość nie przetrwa bezwzględności innych przedsiębiorców.

Jedno z najciekawszych dzieł Balzaca. Wnikliwe, dobitne, szczere i nieprzemijalne. Powieść dojrzałego realizmu, która na wskroś wydaje się być aktualna.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.