Menu

Stranger Things. Ciemność nad miastem - ebook

Opis

Druga powieść ze świata Stranger Things, która opowada o przeszłości Hoppera.

Co było przed... Latem 1977 roku wydarzyło się coś niezwykłego...

„Pisanie tej książki przysporzyło mi niemało radości. Jestem wielkim fanem serialu, a Jim Hopper to mój ulubiony bohater. Zagłębienie się w jego przeszłość w Nowym Jorku było nadzwyczajnym doświadczeniem i mam nadzieję, iż czytelnicy będą mieli dużo frajdy z poznawania jego przygód, co ja, kiedy je pisałem" – napisał na swym blogu autor, Adam Christopher.

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, ale jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wydobywa z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork" i inicjuje „przesłuchanie". Jak to się stało, iż Hopper niemało lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam"? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku?

I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niżeli mówić o swej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak początkuje się opowieść o incydencie w Nowym Jorku – ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło...

Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper rozpoczyna od nowa. Śladowa córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie przystępne... Lecz gdy nagle zjawiają się nieodgadniony agenci federalni i konfiskują akta dotyczące kolekcji brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.

Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej aniżeli kiedykolwiek wcześniej.

Poradnia K zaprezentuje „Ciemność nad miastem" 3 lipca 2019, czyli starannie w przeddzień premiery trzeciego sezonu kultowej już linii.

O autorze

Adam Christopher zadebiutował książką „Empire State", która została powieścią roku „SciFiNow" i „Financial Timesa". Jest autorem „Made to Kill", „standard Hollywood Depravity" i „Killing Is My Business" oraz „Seven Wonders", „Hang Wire" i „The Burning Dark". Jego opowiadanie trafiło do bestsellerowej antologii „Star Wars: From a Certain Point of View", wydanej z okazji czterdziestolecia „Gwiezdnych wojen". Christopher stworzył także oficjalne powieści ze świata lubianego serialu „Elementary" i nagradzanej kolekcji gier „Dishonored" oraz, wspólnie z Chuckiem Wendigiem, „The Shield" dla Dark Circle/Archie Comics. Urodzony w Nowej Zelandii, od 2006 mieszka w obszernej Brytanii.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.