Menu

Symbole i społeczeństwo - ebook

Opis

W książce autorka systematyzuje zagadnienia związane z procesami symbolizacji w zjawiskach życia społecznego, które pozwalają lepiej zrozumieć związki pomiędzy kulturą i społeczeństwem. Ukazuje teorię symbolizmu społecznego i analizy symbolizmu jako wynik oddziaływań społecznych i jako narzędzie zmian w stosunkach pomiędzy grupami społecznymi i jednostkami. Analizuje reprezentacje poznawcze, sentymenty społeczne i pamięć społeczną w ich symbolicznych formach oraz koncepcję jaźni symbolicznej konstruowanej w interakcjach i poprzez działania własne jednostki. także specyfikę socjologicznego podejścia do zjawisk społecznych i zagadnień symbolizmu społecznego, a także związki socjologii z naukami o kulturze.

Książka zainteresuje nie tylko pracowników naukowych, absolwentów i studentów socjologii,ponadto wszystkich, pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat atrakcyjnych zagadnień symbolizmu, przy pomocy którego jest konstruowane społeczeństwo.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.