Menu

Syn Magdy i Justka

Cechy produktu

  • ISBN 9788365645074 
  • Autor Alfred Przybyłek 
  • Wydawnictwo ITSTART 
  • Ilość stron 268 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka „Syn Magdy i Justka” to kontynuacja powieści historycznej „Młyn nad Jaworznikiem” opisującej życie drobnej społeczności na granicy trzech zaborów pod koniec XIX wieku. Dalsze losy bohaterów opisywane są na przełomie wieków, na tle historycznych wydarzeń odzyskania niepodległości.Książka opisując życie ówczesnych, demonstruje jak w wyniku działań ludzi oddanych sprawie odzyskania poprzez Polskę niepodległości i praktycznie realizujących hasła „Pozytywistów Polskich”, we wszelkich zaborach wyrasta młodzież o coraz obszerniejszej świadomości narodowej, historycznej i społecznej.OD AUTORAChciałbym, żeby Książka była hołdem dla Pozytywistów Polskich, hołdem dla wielu genialnych ludzi oddanych we wszelkich „zaborach” - sprawie niepodległości Polski.

Hołdem dla Ludzi wcielających wydajnie w życie hasła Pozytywistów Polskich i Ich idee. Oni to zbroili młodzież w wiedzę o nieprzeciętnym dotychczas w dziejach ludzkości postępie cywilizacyjnym, w świadomość narodową, społeczną, historyczną czy kulturową w patriotyzm.

Dzięki Ich wysiłkom, rodziła się i rosła w duszach dorastającej młodzieży wola dokonania czynów, które dla wielu, stanowczo tych którzy już formujeli historię wydawały się z góry skazane na niepowodzenie.Nastał rok 1914, a z nim pierwsza Wojna Światowa.

Wielcy ówczesnych czasów, zapewne nie przewidzieli takiego rozwoju sytuacji, która na skutek czego zaowocowała klęską zaborców Polski, a po 123 latach niewoli niepodległością Polski. Stało się to dzięki tak przygotowanej polskiej młodzieży i odważnym, mądrym Polskim przywódcom, którzy w służbie Ojczyźnie potrafili skoncentrować Naród cały.

Alfred Przybyłek

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.