Menu

Systemy medialne w dobie cyfryzacji

Cechy produktu

  • ISBN 9788380125711 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 154 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Cyfryzację zauważamy najczęściej w skali mikro. Niemal każdy z nas korzysta już z telewizji cyfrowej, wiemy o zaletach tabletu czy progresywnej komórki, często szukamy potrzebnych informacji lub opinii w internetowej sieci.

Nie dostrzegamy jednak przede wszystkim przeobrażeń w skali makro, w skali państw czy choćby całego globu. Niniejsza praca zbiorowa obrazuje systemowe skutki cyklu cyfryzacji w funkcjonowaniu mediów masowych w rozmaitych krajach.

Zawarte w niej fakty, informacje statystyczne, uwagi czy refleksje kierowane są jednocześnie do naukowców rozpatrujących rozmaite aspekty komunikowania masowego, jak i studentów różnorodnych kierunków związanych z dziennikarstwem i komunikacją społeczną.

Metodologicznym spoiwem prowadzonych w tej pracy rozważań jest podejście systemowe, zezwalające na uchwycenie przeróżnych zależności i dobrześci występujących w analizowanych fragmentach przeróżnych narodowych systemów medialnych.

Współcześnie trudno bowiem o całościowe i kompleksowe spojrzenie na poszczególne systemy medialne, jako iż dokonujące się przeobrażenia komunikowania masowego pociągają za sobą ogrom spraw i problemów, wymagających szerokiej perspektywy badawczej o interdyscyplinarnym charakterze.

ale próba systemowego ujęcia podjętej problematyki daje szansę wyznaczonia zarówno czynników sprawczych, jak i konsekwencji procesu cyfryzacji zmieniającego współczesne media masowe. Recenzja książki ukazała się na stronach czasopisma internetowego „Sprawy Nauki" nr 3 (208) marzec 2016 (recenzja przystępna pod adresem: http://www.sprawynauki.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3276:systemy-medialne-teraz&catid=286&Itemid=30).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.