Menu

Sytuacja kobiet na rynku pracy. Wybrane aspekty

Cechy produktu

  • ISBN 9788381425155 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Nierówne traktowanie ze względu na płeć i dyskryminacja pań na rynku pracy są uważane w krajach Unii Europejskiej za jeden z głównych problemów, o czym świadczą m.in. Zapisy legislacyjne i strategie zmierzające do poprawy pozycji pań.

pokaźna jest zatem analiza sytuacji pań na rynku pracy Unii Europejskiej, co było celem badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, których wstępne wyniki dotyczą lat 2002-2014. W monografii zaprezentowano w szczególności aktywność zawodową, modelowanie płac, a także obecność pań w kierownictwie.interesujące wydają się zmiany aktywności na rynku pracy w krajach Unii Europejskiej po kryzysie, bowiem dotknął on w głównej mierze sektory konkretnie zmaskulinizowane.

Ważnymi problemami są też bierność zawodowa i jej przyczyny, które poddano analizie. Modelowanie płac i badanie luki płacowej implikowanej płcią należą do podstawowych zagadnień, dlatego poświęcono im w publikacji dużo miejsca, poszukując czynników oddziałujących na oba zjawiska.

Dostęp pań do stanowisk kierowniczych i rozważanie wpływu struktury managementu na sytuację finansową przedsiębiorstw jest natomiast stosunkowo nowym i godnym uwagi nurtem w badaniach rynku pracy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.