Menu

Szerszenie, czyli w piekle Odsieczy Wiedeńskiej. Tom II Na... - ebook

Opis

„Na Krwawym Szlaku" - to druga część powieści (trylogii) Adama Jana Czarskiego pt: -„ SZERSZENIE ", czyli - „ W Piekle odsieczy Wiedeńskiej". Pierwszy tom tej rycerskiej powieści pt: - „ Odsiecz " kończy się opisem znacznego zwycięstwa wojsk chrześcijańskich dowodzonych przez polskiego Króla Jana III Sobieskiego nad wojskami tureckiej Porty pod Wiedniem w dniu 12 września 1683 roku. Ocaleniem obleganego od dwóch miesięcy miasta i tryumfalną wizytą w uratowanej stolicy cesarstwa Króla Jana i jego sztabu, a także wielu wysokich przedstawicieli zwycięskich wojsk. Jest to ukoronowanie pierwszej części obszernej kampanii wojennej, która trwała aż do 24 grudnia tegoż roku.

Tom drugi powieści "Szerszenie" - pt. „ Na Krwawym Szlaku" obejmuje zdarzenia po bitwie wiedeńskiej, jak - spotkanie Króla Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I, ochronę i transport pokaźnej zdobyczy, los zabitych i rannych uczestników bitwy. Następnie wyzwoleńczy marsz armii sprzymierzonych poprzez Słowację i Węgry. Nieprzystępne intrygi, zdrady, porwania i krwawe dramaty w gronie głównych bohaterów. Jest tu także szczegółowa relacja z przebiegu dwóch bitew pod Parkanami. Pierwsza okazała się tragiczna dla wojsk polskich. Zginęło w niej wielu rycerzy, a Król Sobieski znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. Druga bitwa – zwycięska, była pokaźnie pokaźniejsza niżeli pod Wiedniem i zakończyła się sromotną klęską wojsk tureckich. Swym zasięgiem objęła przekroczenie Dunaju, zdobycie twierdzy i miasta Esterghom. I kontynuację marszu wyzwoleńczego, staczanie nowych bitew i zdobywanie tureckich twierdz.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.