Menu

"Szerszenie" czyli "W piekle Odsieczy Wiedeńskiej" tom II "Na krwawym szlaku" - Adam Jan Czarski

Cechy produktu

  • ISBN 9788379005536 
  • Autor Adam Jan Czarski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 665 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"„Na Krwawym Szlaku” - to druga część powieści (trylogii) Adama Jana Czarskiego pt: -„ SZERSZENIE ”, czyli - „ W Piekle odsieczy Wiedeńskiej”. Pierwszy tom tej rycerskiej powieści pt: - „ Odsiecz ” kończy się opisem dużego zwycięstwa wojsk chrześcijańskich dowodzonych poprzez polskiego Króla Jana III Sobieskiego nad wojskami tureckiej Porty pod Wiedniem w dniu 12 września 1683 roku. Ocaleniem obleganego od dwóch miesięcy miasta i tryumfalną wizytą w uratowanej stolicy cesarstwa Króla Jana i jego sztabu, a także wielu wysokich przedstawicieli zwycięskich wojsk. Jest to ukoronowanie pierwszej części wielkiej kampanii wojennej, która trwała aż do 24 grudnia tegoż roku.

Tom drugi powieści ""Szerszenie” - pt. „ Na Krwawym Szlaku” obejmuje zdarzenia po bitwie wiedeńskiej, jak - spotkanie Króla Sobieskiego z cesarzem Leopoldem I, ochronę i transport sporej zdobyczy, los zabitych i rannych uczestników bitwy. Następnie wyzwoleńczy marsz armii sprzymierzonych poprzez Słowację i Węgry. Trudne intrygi, zdrady, porwania i krwawe dramaty w gronie głównych bohaterów. Jest tu także szczegółowa relacja z przebiegu dwóch bitew pod Parkanami. Pierwsza okazała się tragiczna dla wojsk polskich. Zginęło w niej wielu rycerzy, a Król Sobieski znalazł się w śmiertelnym zagrożeniu. Druga bitwa – zwycięska, była istotnie większa niż pod Wiedniem i zakończyła się sromotną klęską wojsk tureckich. Swym zasięgiem objęła przekroczenie Dunaju, zdobycie twierdzy i miasta Esterghom. I kontynuację marszu wyzwoleńczego, staczanie nowych bitew i zdobywanie tureckich twierdz."


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.