Menu

Sześć dni w grudniu

Cechy produktu

  • ISBN 9788381255097 
  • Autor Jordi Sierra i Fabra 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Albatros 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Spisek, duchy przeszłości, niepowtarzalny klimat miasta wciąż leczącego rany po wojnie i prawo, które w Barcelonie miesza się z bezprawiem… Barcelona, grudzień 1949 roku. Lenin, mały złodziejaszek i informator inspektora Miquela Mascarella, trafia w sam środek międzynarodowej intrygi – okradziony przez niego brytyjski turysta okazuje się w rzeczywistości członkiem organizacji Monument Men tropiącej skradzione przez hitlerowców dzieła sztuki.

Przybył do Barcelony śladem zbiegłego nazisty, który ukrył się w niej z łupem wartym wystarczająco dużo, żeby chcieć za niego zabić. I rzeczywiście – wkrótce Brytyjczyk ginie zagadkową śmiercią, a Lenin wpada w prawdziwe kłopoty.Mascarell próbuje rozwikłać zagadkę, zanurzając się w trzewia zdruzgotanegopodczas wojny domowej miasta.

I nieprzerwanie czuje na karku oddech komisarza Amadora, rodzina Lenina burzy jego spokój, a kolejne morderstwa komplikują sprawę, inspektor raz jeszcze stawi czoła duchom przeszłości, starając się działać zgodnie ze swoimi zasadami i etyką.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.