Menu

Szlif - Jeffery Deaver (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381696975 
  • Autor Jeffrey Deaver 
  • Wydawnictwo Prószyński Media 
  • Ilość stron 504 

Opis

W sobotnie południe w salonie jubilera i szlifierza diamentów na Manhattanie zostaje dokonane potrójne morderstwo, którego ofiarami padają właściciel i jego dwoje klientów. Sprawca z niewiadomego powodu zostawia na miejscu zdarzenia kamienie warte pół miliona dolarów. Pozostawia przy życiu świadka - młodego, utalentowanego szlifierza diamentów, Vimala Lahoriego, który zawiadamia policję o zbrodni, po czym znika. Śledztwo przejmują Lincoln Rhyme i Amelia Sachs, którzy muszą odnaleźć Vimala, zanim sprawca zdąży naprawić swój błąd. Kiedy dochodzi do następnych przestępstw, staje się jasne, że zabójcy nie chodzi o diamenty, lecz o narzeczonych, którzy giną z jego ręki w radosnych dla siebie chwilach - w trakcie zakupu pierścionka zaręczynowego, planowania wesela, po przymiarce sukni ślubnej. "Przyrzeczennik", jak prezentuje się morderca, pojawia się niespodziewanie, uzbrojony w pistolet albo nóż, błyskawicznie zmieniając szczęście dwojga ludzi w tragedię.
Nagle w mieście dochodzi do kolekcji nieodgadnionych katastrof. Czy to nieszczęśliwy splot okoliczności, czy starannie zaplanowana intryga, która ma pomóc szaleńcowi zmylić tropy i umknąć przed policją?

Jeffery Deaver - z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Poprzez kilka lat współpracował z dziennikami "New York Times" i "Wall Street Journal". Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najmocniej poczytnych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner kości" - pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.