Menu

Sztuka i jej wartości

Cechy produktu

  • ISBN 9788322633199 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„W monografii zatytułowanej Sztuka i jej wartości zagadnienia te ukazane pozostały w trzech logicznie powiązanych częściach: w rozważaniach teoretycznych związanych ze sztuką, w użytecznym podejściu do sztuki, w jej osobistym przeżywaniu, doświadczaniu i tworzeniu oraz w procesie szeroko pojętej edukacji estetycznej.

[...] Mówiąc o sztuce, dotykamy zagadnień związanych z zróżnicowanymi jej dziedzinami: klasycznymi i bardziej nowoczesnymi. Możemy też doszukiwać się wartości w niej zawartych na rozmaitych płaszczyznach, zarówno w istniejących już dziełach, jak i w samym akcie tworzenia, w interpretacji i odbiorze.

Takie wieloaspektowe odniesienie do wartości świadczy nie tylko o bogactwie sztuki, ale także o szerokich możliwościach i konieczności użycia kontaktu z nią w edukacji". – Z recenzji wydawniczej prof.

dr hab. Elżbiety Szubertowskiej

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.