Menu

Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

Cechy produktu

  • ISBN 9788328711211 
  • Autor Ulrich Schnabel 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze jest realne? W dzisiejszym świecie, który nam tyle proponuje? W czasach kiedy społeczna presja, aby osiągać w życiu wciąż „więcej i więcej” jest tak silna?

O tym, że umysł i dusza potrzebują ciszy, chwil jałowego biegu, zwykłej bezczynności, filozofowie wiedzą, przypomina Ulrich Schnabel, już od dawna, a od pewnego czasu prawdę tę odkrywa także nauka. W społeczeństwie przyśpieszenia i permanentnej komunikacji wszelkich ze wszystkimi chwile wytchnienia są niezwykle cenne, pisze Schnabel. I uświadamia nam na nowo, iż od „słodkiego nicnierobienia” zależą nie tylko nasza kreatywność i pomysłowość – to także szansa, aby poznać samych siebie, odnowić swoją siłę woli. Przyznaje, iż nie jest łatwo uwolnić się od nacisków otoczenia, które oczekuje,nieustannie będziemy dyspozycyjni, skoro to realne. Dlatego stara się nam udzielić jak najlepszej rady w sprawie leniuchowania. Czy okaże się pomocna? Czy dzięki książce rozpoznamy dręczące nas problemy? Przekonajmy się o tym sami.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.