Menu

Sztuka samodzielnej nauki. Jak zdobyć dowolną umiejętność w krótszym czasie i jak pokierować własną edukacją

Cechy produktu

  • ISBN 9788328368880 
  • Autor Peter Hollins 
  • Wydawnictwo ONEPRESS 
  • Rok wydania 2020 

Opis

konwencjonalne metody nauki, które niemal każdy z nas miał możliwość wypróbować w praktyce, mają wady. Lekcjom w szkole niejednokrotnie towarzyszą przymus i poczucie mordęgi. Do tego uczeń czy choćby student może wybierać treści kształcenia w ograniczonym stopniu: udział młodego człowieka w opracowaniu własnego programu nauczania dopiero całkiem niedawno stał się nieco większy.

Rozwój technice sprawił,informacje są wyjątkowodostępne. Źródła wiedzy mamy na wyciągnięcie ręki. Jednak z łatwością się przekonać, że samodzielna nauka wymaga wielkiej motywacji i zaangażowania.

Co więcej, samouk musi sam kierować procesem własnej nauki.Ta książka jest zwięzłym, praktycznym przewodnikiem dla każdego, kto chce z powodzeniem samodzielnie uczyć się przeróżnych rzeczy. Dzięki niej prędko zrozumiesz, jakie są warunki powodzenia samodzielnej nauki i jak się do niej poprawnie przygotować.

Przyswoisz sobie zasady tzw. Piramidy sukcesu w nauce: pewności siebie, zarządzania sobą i nauki. Nauczysz się skutecznych technik automotywacji. Zaczniesz w adekwatny sposób podchodzić do koncentracji i uwagi podczas czytania.

Poznasz techniki tworzenia realistycznych planów i harmonogramów związanych z uczeniem się nowych rzeczy i z pracą. Zrozumiesz, jak ważne dla efektywnej i produktywnej nauki jest nastawienie na rozwój - wszystko zaczyna być realne dopiero w chwili, gdy stwierdzisz, iż dasz sobie radę!Dzięki tej książce dowiesz się:czym się różni nauka zinstytucjonalizowana od samodzielnejktóre zasady samodzielnej nauki są najważniejszejak stosować najkorzystniejsze techniki interakcji z informacjamijaką metodę prędkiego czytania wykorzystać, żeby zapamiętać więcejjak wykształcić umiejętności i nawyki {pomocn|przydatn)e w samouczeniu sięZainspiruj się, zaciekaw i otwórz na nowe możliwości - ucz się samodzielnie!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.