Menu

Szusta rano

Cechy produktu

  • ISBN 9788395122453 
  • Autor o. Adam Szustak OP 
  • Wydawnictwo Rafael 
  • Ilość stron 550 

Opis

"Szusta rano" to książka, z którą o mnóstwo łatwiej, mądrzej i głównie lepiej można przeżyć każdy dzień. Złapać zdrowy dystans do siebie i innych, radzić sobie z trudnościami, nie być tak nad wyraz pospinanym, równocześnie pamiętając o tym, co ważne.

Czym jest codziennik i jak go używać?

Codziennik to sama esencja, wyciąg tego co najlepsze z “gadanka”, które poprzez cały rok prowadził o. Adam na vlogu “Szusta Rano”. Codzienną dawkę energii, pozyywnego “kopniaka” można uzyskać poprzez przeczytanie kilku akapitów, zajmuje to precyzyjnie dwie minuty, a chodzić z korzystną myślą można cały dzień.

Chcesz być poprawniejszy? Łap za codziennik “Szusta rano”.żeby się z nim zgadzać, ale liczy na to, że zacznie się myśleć. Stawianie pytań ceni na równi z udzielaniem wyjaśnień. Porywający mówca, charyzmatyczny kapłan. Jego blog śledzi tysiące internautów. Mówi językiem prostym, zrozumiałym i z zasady trafiającym w sedno. Jego wypowiedzi stają się niejednokrotnie bon motami, niemal ikonicznymi przysłowiami. Przełamuje bariery, wykracza poza skostniałe schematy uniwersyteckie, burzy spokój i pewność siebie agnostyków, demonstrując świat Biblii w najszczególniej fascynującej odsłonie. Interesujące i wartościowe są jego komentarze dotyczące spraw bieżących, niejednoznacznych, niełatwych, niejednokrotnie niezrozumiałych dla współczesnego katolika.

Ta książka jest esencją najciekawszych myśli, spostrzeżeń i komentarzy autora. Po raz pierwszy zebrano eseje tłumaczące biblijne przekazy z szerokimi komentarzami na temat spraw trudnych, budzących kontrowersje, a poprzez to krzykliwych i nad wyraz medialnych. W ten sposób powstał przewodnik przedstawiający kondycję i złożoność współczesnego Kościoła, często targanego sprzecznościami, obarczonego wymogimi wiernych, nierzadko przygniecionego odpowiedzialnością. W dobie powszechnej wiedzy, a także chaosu danych jasno i bezkompromisowo prowadzi on po sprzecznościach współczesnego świata, wskazując, o co każdemu z nas naprawdę chodzi w naszej relacji z Bogiem, bliźnimi i samym sobą.

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak o sobie: Pochodzę z Podhala, a precyzyjnie z Mizernej. Jestem księdzem od 6 czerwca 1998 roku. Poprzez pierwsze trzy lata kapłaństwa byłem wikariuszem w Krakowie na os. Ruczaj. Pięć kolejnych lat spędziłem na studiach w Rzymie, trzy następne w Jerozolimie. Od października 2009 roku pracuję na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Moja specjalność to nauki biblijne, a precyzyjniej Stary Testament. Mieszkam i pomagam w duszpasterstwie przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.