Menu

Teologia narkotyku. O psychodelikach, szaleństwie, mistycznej paranoi i powrocie do Edenu

Cechy produktu

  • ISBN 9788381190961 
  • Autor Artur Sroka 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 127 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"„Teologia narkotyku. O psychodelikach, szaleństwie, mistycznej paranoi i powrocie do Edenu” autorstwa Artura Sroki to książka jak sama nazwa wskakuje dotyczyć będzie narkotyków.

Autor książki pisze w nad wyraz zaskakujący sposób, a co najważniejsze ociera się nie tylko o problematykę społeczną, psychologiczną, czy także o obrzędowość religijną, lecz w zdumiewający sposób łączy te wszystkie aspekty w jedną całość wskazując na wątki bardzo niedużo znane.

Książka ożywiła na nowo dyskusje tak nad istotą substancji psychodelicznych, ich klasyfikacją, jak i nad celowością i sensem użytkowania ich w obrzędach religijnych. Debaty te trwać będą niewątpliwie jeszcze długo i zapewne nigdy nie doczekamy się jednoznacznej odpowiedzi na te kwestie. Żeby nie być gołosłownym jedynie wspomnieć, iż w 2009 roku w Państwowej Akademii Nauk (PAN), pojawiły się szczególnie silne trendy dążące do wznowienia badań właśnie nad owymi halucynogenami, z których wykorzystaniem przeprowadzono szereg eksperymentów. Przedmiotem ponownego zainteresowania polskich naukowców stała się psylocybina i psylocyna, o których działaniu na układ nerwowy-będącym swoistym nośnikiem duszy, w „Teologii narkotyku” pozostało napisane bardzo obszernie. I to zarówno pod względem farmakologicznym, kulturowym jak i historycznym. Nieśmiertelna treść niniejszej książki sprawiła, że poruszane w niej tematy nie straciły nic na aktualności, a wręcz przeciwnie.

Po raz pierwszy książka w wersji papierowej ukazała się na rynku polskim w 2008 roku. Zarówno tematyka w niej poruszana jak i intrygujący, interesujący styl pisania sprawiły,została ona wyjątkowo korzystnie przyjęta poprzez, czytelników wzbudzając od samego początku znaczne zainteresowanie i pozytywne recenzje. "


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.