Menu

Teologia w przyszłości

Cechy produktu

  • ISBN 9788381190039 
  • Autor Krzysztof Hochman 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 308 
  • Rok wydania 2017 
  • Tematyka historia 

Opis


„Teologia w przyszłości” Krzysztofa Hochmana jest pozycją nietypową na tle innych książek o szeroko pojętej tematyce teologicznej.

Łączy bowiem perspektywy wielu dziedzin wiedzy i uzyskuje w rezultacie spójną, frapującą intelektualnie wizję jednocześnie teraźniejszości, jak i przyszłości. Treści filozoficzne ubrane są w dostępną formę dialogową, która ułatwia czytelnikowi śledzenie racjonalnych wywodów autora, kończących się zawsze zaskakującymi, ale przekonującymi tezami. Krzysztof Hochman nieraz posługuje się obrazowymi paralelami, usprawniającymi zrozumieć jego ciekawy tok myślenia i zobaczyć faktyczne podobieństwa pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.,br>
Autor pokazuje spojrzenie dalece wyjątkowe, a przez pryzmat tej niekonwencjonalnej perspektywy prezentuje w sposób zwięzły i sumaryczny wybrane wątki filozoficzne, sprzężone nierozerwalnie z teologicznymi. Krzysztof Hochman demonstruje także perspektywę historyczną, traktując ją jako materię do formułowania własnej wizji przyszłości. Ta jest natomiast ukazana w jasnych barwach. Jedną z największych zalet tej publikacji jest właśnie tchnący z kart książki optymizm autora. Prezentuje on religię w sposób, do jakiego nie przywykliśmy, udowadnia jej kluczową rolę dla współczesnego człowieka.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.