Menu

Terapia Gestalt

Cechy produktu

  • ISBN 9788301203627 
  • Autor Frederick S. Perls 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 294 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Terapia Gestalt (Gestalt Therapy Verbatim) to zapis czterech wykładów oraz seminarium pracy ze snem i intensywnych warsztatów przeprowadzonych poprzez Fredericka S. Perlsa w latach 1966–1968 w Instytucie Esalen, kolebce tzw.

Ruchu Potencjału Ludzkiego w Kalifornii. Publikacja odsłania dynamikę i charakter pracy twórcy psychoterapii Gestalt, daje szansę zaobserwowania jego żywych, inspirujących, a nierzadko i prowokacyjnych interakcji ze słuchaczami i uczestnikami warsztatów.Gestalt Therapy Verbatim to czysty Perls.

W książce tej charyzmatyczny twórca terapii Gestalt demonstruje swoją pomysłowość, brawurę i tendencję do uciekania się zarówno do lubianych sloganów, jak i swojej niezwykłej przenikliwości klinicznej. Mamy szansę być obecni przy tym, gdy improwizuje wykłady, możemy posłuchać jego wypowiedzi na temat ludzkiej natury i ówczesnej kultury, a ponad wszystko mamy szansę doświadczyć jego teatralnego stylu zachęcania ludzi do opowiadania swoich snów lub odgrywania ich w postaci dialogów i scenek.

Książkę lepiej opisać jako mówioną niż pisaną, jako że prawie w całości wytwarzana jest z transkrypcji nagrań ostatnich warsztatów i seminariów Perlsa. W dzisiejszych czasach niemało znanych terapeutów ukazuje swoje artykuły w formie transkrybowanych książek lub nagrań i filmów, jednak Perls dokonał tego, gdy gatunek ten był stosunkowo nowy.

Rzadko dostaje się tak pełny i intymny portret, jakiego dostarcza ta książka.Z przedmowy Michaela Vincenta Millera

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.