Menu

Terapia - kultura - życie

Cechy produktu

  • ISBN 9788370519742 
  • Ilość stron 236 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Współczesne nurty myślowe koncentrują się na rozważaniach w zakresie możliwości zastosowania analizy, syntezy oraz bogactwa praktyki pedagogiczno-terapeutycznej w obszarze doskonalenia modelu skutecznego innowacyjnania specjalizująco-pedagogiczno-włączającego zarówno jednostki ze zdefiniowanymi trudnościami edukacyjnymi, jak również dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Niniejsze opracowanie poświęcono przede wszystkim wykorzystaniu kultury w rozumieniu sztuki i kultury lubianej w procesie terapii. Włączenie do tematyki niniejszej pracy zagadnienia terapii implikowało zaprezentowanie jej najróżniejszych form i odmian, w tym szeroko rozumianej arteterapii, jak również walorów ich poręcznych zastosowań w pracy z wybranymi grupami społecznymi, w tym z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, osobami dorosłymi z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, a także jednostkami z zaburzeniami dopasowania społecznego.

W prezentowanej monografii autorzy skupili swoją uwagę z reguły na podzieleniu się własnymi pedagogicznymi doświadczeniami związanymi z wartością terapii sztuką, w nadziei na tworzenie wspólnej perspektywy syntezy specjalistycznej wiedzy oraz ogólnych koncepcji dla poprawy rozwoju edukacji humanistycznej, zorientowanej na wartościach łączenia wychowania, terapii, kultury i sztuki z życiem na co dzień osób najszczególniej pokrzywdzonych przez los.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.