Menu

Tętniące serce

Cechy produktu

  • ISBN 9788377795651 
  • Autor Selma Lagerlöf 
  • Wydawnictwo MG 
  • Ilość stron 250 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Niezwykła książka o miłości ojcowskiej, o sile więzi ojca z córką, o tęsknocie i próbie uczucia.Oto, nie można przecież uważać za człowieka jak należy tego, którego serce nie bije żywym tętnem, ani z bólu, ani również z radości.Selma Lagerlöf – pierwsza kobieta nagrodzona literacką Nagrodą Nobla – w pełnej emocji książce demonstruje nie tylko niesamowitą relację rodzinną,w dodatku obraz życia na szwedzkiej wsi XIX-tego wieku.

Głównym bohaterem jest Jan, ojciec Klary. Dziewczynka od chwili narodzenia staje się najważniejszą osobą w jego życiu. Przychodzi jednak moment, kiedy ukochana córka musi opuścić dom rodzinny. Jan, przeżywając wyjazd dziecka, buduje własny mit o jej postaci…Poza nad wyraz silnym wątkiem emocjonalnym, książka ta niesie niebanalny obraz ówczesnych obyczajów Szwecji.

Dowiadujemy się na przykład, że poważnym nietaktem jest obecność rodziców w czasie chrztu dziecka…O oddziaływaniu tej powieści na innych twórców świadczyć może fakt, iż Tętniące serce aż trzykrotnie zostało sfilmowane.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.