Menu

Tischner. Podróż - Witold Bereś, Artur Więcek (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380324121 
  • Autor Witold Bereś;Artur Więcek 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Biografia legendarnego księdza i filozofa, uzupełniona o nieznane kazania i nowe dane na temat kontaktów ze służbami.Ta opowieść jest kolażem anegdot o Tischnerze - historią pasjonującą, snutą przez charyzmatyczne i barwne postacie z najbliższego kręgu przyjaciół i współpracowników.

Jakim był człowiekiem? Czym były dla niego dom i ukochane góry, bez których nie powstałaby sławna Filozofia po góralsku? Dlaczego tak ważne były dla niego dzieci, dla których celebrował specjalne msze? Na czym polegały duże szeroki ideowe, toczone poprzez Tischnera m.in.

na łamach „Tygodnika Powszechnego” i jak pracowało się w tej legendarnej redakcji? Dlaczego w Radiu Maryja mówiono o nim „tak zwany ksiądz Tischner”? Co stało u podstaw jego zainteresowania polityką i dlaczego nie chciał być politycznym aktywistą.

Czym była przyjaźń z Karolem Wojtyłą? Co dziś powiedziałby nam Tischner?O księdzu Tischnerze opowiadają członkowie jego rodziny, znajomi, przyjaciele, współpracownicy. Są wśród nich osoby, których nikomu nie trzeba demonstrujeć: ksiądz Adam Boniecki, Krzysztof Kozłowski, biskup Tadeusz Pieronek, Tadeusz Mazowiecki, kardynał Stanisław Dziwisz, Lech Wałęsa, Józefa Hennelowa, Adam Michnik, Jacek Żakowski, Piotr Mucharski i niemało innych.Jest wreszcie sam Józef Tischner, komentujący swe życie i dzieło.

zawsze celnie i tak pięknie, aby wspomnieć słowa o domu: Przestrzenią człowiekowi najbliższą jest dom. Wszystkie drogi człowieka poprzez świat mierzą się odległością od domu.Tę książkę – będącą zarówno wszechstronną biografią Tischnera, jak i biografią Polski drugiej połowy XX wieku – czyta się jednym tchem, choćby jeśli dotyczy kwestii trudnych.

Autorzy zadbali o to, bo z pewnością tego chciałby sam bohater.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.