Menu

Transparentność rachunku wyniku z operacji funduszu inwestycyjnego - ujęcie teoretyczne i propozycja pomiaru

Cechy produktu

  • ISBN 9788378754527 
  • Autor Beata Dratwińska-Kania 
  • Ilość stron 191 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Opracowanie składa się z pięciu rozdziałów, poprzedzonych wprowadzeniem a zakończonych podsumowaniem. W rozdziale pierwszym przedstawiono koncepcję krystaliczności i jej związki z innymi koncepcjami, takimi jak teoretyczne koncepcje finansów (koncepcja zmiennej wartości pieniądza w czasie, koncepcja wydajności informacyjnej rynków kapitałowych, odrzucenie koncepcji oparcia pieniądza na parytecie w złocie), koncepcja odpowiedzialności oraz koncepcja ładu korporacyjnego.

W rozdziale drugim zestawiono podstawowe wymogi sprawozdawcze funduszy inwestycyjnych, ze szczególnym akcentem na rachunek wyniku z operacji, który został poddany dalszemu badaniu. W rozdziale trzecim zidentyfikowano podstawowe przyczyny ograniczonej krystaliczności rachunku wyniku z operacji funduszu inwestycyjnego.

Rozdział czwarty ma charakter metodyczny. Przedstawiono w nim autorski model pomiaru krystaliczności na poziomie konceptualnym, a także operacyjnym, które poprzedzono analizą literatury przedmiotu w zakresie pomiaru klarowności.

Model pomiaru przezroczystości poddano empirycznej weryfikacji w rozdziale piątym.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.