Menu

Trzecia część Clavier Übung Johanna Sebastiana Bacha

Cechy produktu

  • ISBN 9788324264193 
  • Autor Tomasz Górny 
  • Wydawnictwo Universitas 
  • Ilość stron 212 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka Tomasza Górnego stanowi pierwsze tak szczegółowe i kompetentne opracowanie na gruncie muzykologii polskiej jednej z najważniejszych kolekcji dzieł organowych w dorobku Johanna Sebastiana Bacha.

Jest to na pewno publikacja cenna – posiada nieznany wcześniej materiał źródłowy i dużo innych skrupulatnie zebranych, zweryfikowanych i prawidłowo zinterpretowanych informacji. Książka będzie nieprzeciętną lekturą równocześnie dla lepiej zorientowanych melomanów, jak i profesjonalistów: organistów i muzykologów.

Jako badacz twórczości Bacha od lat zaangażowany w przybliżanie postaci kompozytora i wyjaśnianie jego kluczowej roli dla historii muzyki, istotnie cieszę się, iż oto pojawia się nowa i ważna pozycja w bibliografii Bachowskiej, która wyszła spod pióra polskiego autora.dr hab.

Szymon PaczkowskiInstytut Muzykologii Uniwersytetu WarszawskiegoTomasz Górny jest adiunktem w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego badania dotyczą z reguły związków muzyczno-literackich, a także twórczości Johanna Sebastiana Bacha.

Ostatnio opublikował monografię Polifonia. Od muzyki do literatury (Kraków 2017).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.