Menu

Trzej muszkieterowie. Tom II

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007202 
  • Autor Aleksander Dumas 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 319 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"

Trzej muszkieterowie. Tom II Aleksandra Dumasa - to kontynuacja powieści, w której akcja rozgrywa się najczęściej we Francji, w latach 1625-1665. Treścią są przygody czterech przyjaciół muszkieterów gwardii królewskiej: Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana.

Obok wątków fikcyjnych mamy tu także ukazane wydarzenia historyczne za czasów panowania Ludwika XIII, regencji Anny Austriaczki i kardynała Mazarina oraz pierwszych lat panowania Ludwika XIV. Inspiracją dla stworzenia tego cyklu były pamiętniki królewskiego muszkietera gaskońskiego pochodzenia – Charlesa de Batz de Castelmore d'Artagnan.

W przedmowie do Trzech muszkieterów Dumas przyznaje, iż czerpał z tych pamiętników. Prócz tego jednak twierdzi, iż rzekomo korzystał na dodatek z przypadkowo znalezionych w antykwariacie Pamiętników hrabiego de La Fere, co jest nieprawdą, aczkolwiek pamiętać należy, że taki sposób działania jak wymyślanie rzekomego pierwowzoru dla swoich dzieł, był w dobie romantyzmu nad wyraz modny. Autor chciał w ten sposób przekonać czytelników, że jego bohaterowie są postaciami autentycznymi, a ich przygody są prawdziwe.

Według niektórych źródeł Dumas napisał też niedługie dzieła o tytułach ""Śmierć Aramisa"" oraz ""Syn Portosa"", które nawiązują do jego trylogii o muszkieterach, jednak dzieła te nigdy nie zostały opublikowane w Polsce. Powstała także powieść D'Artagnan inspirowana serią, której jej autorem jest Henry Bedford-Jones, choć książka jest publikowana pod nazwiskiem Dumasa.

"


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.