Menu

Trzy razy o świcie

Cechy produktu

  • ISBN 9788381109420 
  • Autor Alessandro Baricco 
  • Wydawnictwo Sonia Draga 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Tajemnice, sekrety, aura niezwykłości, przenikające się formy narracji. Jeśli ktoś lubi realizm magiczny w wydaniu Iberoamerykanów, tutaj, u włoskiego pisarza, dramaturga, krytyka teatralnego i muzycznego, ale też filozofa, wyszuka podobne klimaty.

„Tygodnik Angora”W tle hotelowego lobby po trzykroć spotyka się para bohaterów – Mary Ho Pearson i Malcolm Webster, zawsze jednak jest to „spotkanie wyjątkowe, pierwsze i zarazem ostatnie”, jak pisze sam autor we wstępie.

W pierwszej opowieści obie postacie posiadają około czterdziestu lat, w drugiej – ona jest nastolatką, a on przekroczył już sześćdziesiątkę, w trzeciej – Malcolm ma trzynaście lat, a Mary Ho pięćdziesiąt sześć.

Przypadek sprawia,za każdym razem wpadają na siebie, choć nie są kochankami – przynajmniej w potocznym tego słowa znaczeniu, ale ich spotkania zawsze okazują się fatalne: zmieniają bieg życia albo jemu, albo jej, albo obojgu.

lecz całość przypomina skomplikowaną układankę, Trzy razy o świcie czyta się błyskawicznie i przyjemnie: pokaźniejszą część tekstu stanowią wartkie i bezpośrednie dialogi, a detale z życia bohaterów objawiają się stopniowo, jak w puzzlach, gdzie kawałek po kawałku dochodzimy do pełnego obrazu.

Nie jest jednak powiedziane, że to obraz definitywny, bo Baricco może w przyszłości dołożyć świeże części, żeby zburzyć wyobrażenia czytelników i ukształtować je od nowa. To się dopiero okaże…

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.