Menu

Tumisie

Cechy produktu

  • ISBN 9788379004089 
  • Autor Dawid Głodek 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 95 
  • Rok wydania 2015 

Opis

„Tumisie” Dawida Głodka to przyjemna bajeczka dla dzieci pokazująca rodzinne perypetie sympatycznych misiów.

Leon – tata Tumiś i synek Tymek wyruszają w podróż, aby przekonać się co spowodowało, że dotychczas wartka rzeka płynąca przed ich domem zmieniła się w znikomy strumyczek. Przy okazji pragną zdobyć kilka sadzonek świetlistych malin, stanowiących ich ulubiony przysmak. Przewrotny los rzuca je jednak w wir niezapomnianych przygód tuż po opuszczeniu domu. Odwiedzają Bobrzą Dolinę podczas wodnego festynu i poznają jej mieszkańców. Oferują pomoc w odnalezieniu nowego mieszkania dla Fiodora – napotkanego po drodze kreta. Jednak w drodze do odnalezienia sadzonek świetlistych malin spadają w otchłań ciemnej jaskini, by następnie zostać porwanym przez wodę i wylądować w Królestwie Fitocenów. Tutaj spotykają samego króla, który oferuje im własną pomoc i prosi o przysługę w odnalezieniu magicznej harfy, bez której nie może odbyć się żadne święto lasu. Wraz z czarodziejem Derynem, a także Profesorem budują latający statek, by wylądować na szczycie góry. W jej podziemiach podróżują szybami dawno opuszczonej kopalni, gdzie poznają kolejnych przyjaciół. Podziemny Troll, czarownica Anna czy smok Tatsu, to tylko kilkoro z nowo poznanych przyjaciół.

Czy Tumisiom uda się odzyskać harfę? Czy świetliste maliny znów zagoszczą na ich stole? Gdzie żyją różowe pszczoły? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w pierwszej części malowniczego świata Tumisiów.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.