Menu

"Tylko ziemia się nie zmienia" Wyobrażenia geopolityczne w polskiej muzyce popularnej po 1989 roku

Cechy produktu

  • ISBN 9788366264229 
  • Autor Jarosław Macała 
  • Wydawnictwo FNCE 
  • Ilość stron 431 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Zdjęcie - Jarosław Macała, historyk i politolog. Profesor uczelni w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Autor ponad 130 publikacji naukowych. Zainteresowania badawcze: myśl polityczna, geopolityka, ruchy społeczne i polityczne, historia najnowsza.Przedstawiona do recenzji książka dotyka nad wyraz aktualnej i niebanalnej problematyki relacji kultury lubianej, w tym wypadku polskiej muzyki pop, identyfikowanej przez wyszczególnione tropy i kody geopolityczne.

… Jest to pierwsza tak całościowa publikacja na ten temat na polskim rynku wydawniczym, dlategonad wyraz wysoko należy ocenić nie tylko sam pomysł,w dodatku jego realizację.Z recenzji dr hab. Łukasza Młyńczyka, prof.

UZUważam, że monografia stanie się pożyteczną lekturą nie tylko dla osób zainteresowanych geopolityką, lecz dla szerokiego kręgu odbiorców poszukujących odpowiedzi na pytania o związki wyobraźni społecznej (w tym geopolitycznej), tożsamości narodowej, władzy politycznej z przestrzenią rozumianą równocześnie w kategoriach obiektywistycznych, jak i w kategoriach konstruktywistycznych przez naznaczenie jej przeróżnymi znaczeniami, symbolami i innymi komunikatamiZ recenzji prof.

dr hab. Radosława ZenderowskiegoWydawać żeby się mogło, iż kwestia kultury masowej i naukowo rozumianej geopolityki dzieli przestrzeń, której bliżej do nieskończoności, niż do wspólnego mianownika. Tym pokaźniejsze zaskoczenie dla postronnego czytelnika może stanowić sama próba połączenia tak odległych światów.

Pomysł badania geopolitycznych wyobrażeń poprzez pryzmat tekstów oddziałujących na masową wyobraźnię może wydawać się wręcz szalony, ale czyż właśnie nie iskra szaleństwa legła u podstaw najważniejszych odkryć czy wynalazków.Z recenzji dr hab.

Arkadiusza Adamczyka, prof. UJK

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.