Menu

Ucieczka - Ponadczasowe historie miłosne Barbary Cartland - Barbara Cartland (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711769980 
  • Autor Barbara Cartland 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Akcja romansu „ Ucieczka” rozgrywa się we Francji za czasów Napoleona. Podłożem i tłem romansu, jaki przyjdzie śledzić czytelnikowi, są kwestie polityczne związane z rządami Napoleona i niechęcią Francuzów do Anglików.

Vernita wraz ze swoją matką znajdują się we Francji, gdzie dotarły jeszcze z ojcem. Ten jednak umiera, a kobiety zostają same we wrogo do nich nastawionym kraju i żyją w skrajnym ubóstwie. Młoda dziewczyna dorabia jako szwaczka.

Za swoją pracę nie dostaje jednak adekwatnego wynagrodzenia. Pewnego dnia podejmuje ryzykowną decyzję, że zaniesie uszyte poprzez siebie stroje osobiście księżnej Paulinie. Nie słucha matki i udaje się do posiadłości.

Zostaje doceniona przez księżną, która chce, żeby ta cały czas świadczyła jej osobiście swoje usługi. Vernita jest wyjątkowo słabego zdrowia, zauważa to książę, który postanawia pomóc młodej dziewczynie. Jego pomoc będzie istotnie niezbędna, gdyż bardzo schorowana matka Vernity umiera.

Ta pogrąża się w rozpaczy. Dzięki pomocy księcia wchodzi w świat, który do tej pory był jej obcy. Odzyskuje wiarę w przyszłość, lecz nadal żyje w strachu jako Angielka we Francji. Do tego pojawi się zazdrość księżnej Pauliny o księcia Axela.

Jak dalej potoczą się losy Vernity, gdy wyjdzie na jaw, że jest Angielką?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.