Menu

Ukraina. Syndrom postkolonialny - Mykoła Riabczuk (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378931171 
  • Autor Riabczuk Mykoła 
  • Wydawnictwo KOLEGIUM EUROPY WSCHODNIEJ 
  • Ilość stron 260 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Ukraina. Syndrom postkolonialny to zbiór najważniejszych esejów Mykoły Riabczuka z ostatnich lat, częściowo publikowanych wcześniej w polskiej prasie. Autor koncepcji dwóch Ukrain podejmuje próbę odpowiedzi na pytania o dzisiejszą Ukrainę jako punkt odniesienia obierając perspektywę postkolonialną. Porusza aktualne, ważne, a niekiedy trudne tematy ukraińskie rozdarcie między Wschodem a Zachodem, polityczne problemy związane z dziedzictwem rosyjskiego kolonializmu i ich związki z kulturą czy kwestia Stepana Bandery. Odnosi się także do bieżących wydarzeń, takich jak protesty na Majdanie.
Jak określa w przedmowie do polskiego wydania autor, Syndrom postkolonialny to szkice dotyczące nie tylko stosunków ukraińsko-rosyjskich, ale także ukraińsko-ukraińskich (ukraińsko-kreolskich), artykuły poświęcone nie tylko problemom politycznym, związanym z kolonializmem i jego dziedzictwem, lecz także w pierwszym rzędzie problemom kulturowym (w najszerszym tego słowa znaczeniu) i psychologicznym.
Naukowa rzetelność w połączeniu z publicystycznym polotem sprawia, iż książka może być interesująca jednocześnie dla specjalistów, jak i wszystkich zainteresowanych współczesną Ukrainą.


Autorzy: Mykoła Riabczuk
Data premiery: 2015-10-05
EAN: 9788378931171
Format: 15,5x23 cm
ilość stron: 360
ISBN: 9788378931171
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Kolegium Europy Wschodniej

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.